email: fizjozdrowie@gmail.com

pl. Grunwaldzki ul. Piastowska 31/2 50-361 Wroclaw

732 752 732

Oferta

Uwaga! Możliwość rejestracji on-line:

W celu umówienia wizyty, należy kliknąć następującą zakładkę: Wybierz specjalistę > Typ wizyty > Dostępne terminy .
Ważne, aby Państwo wybrali odpowiedni typ wizyty na przykład "Terapia manualna"

TERAPIA MANUALNA

Zajmujemy się chiropraktyką, osteopatią oraz terapią manualną opartą na metodach:

FITS,FDM, FMS, Ackermann,HVLA - manipulacje krótkodźwigniowe, PNF, PRO-FTS, 

KINEZYTERAPIA

Kinezyterapia w najprostszym tłumaczeniu jest to leczenie ruchem. Tak więc wykonując odpowiednie ćwiczenia, prowadzimy do poprawy stanu zdrowia pacjenta. W naszym gabinecie skutecznie wykorzystujemy ten dział fizjoterapii w leczeniu schorzeń:

kinezyterapia

 1. Pourazowa

a także

Podstawowa kinezyterapia pourazowa powinna trwać do 4 miesięcy od urazu. Jest to okres w którym postępowanie dzieli się na poszczególne etapy. Zadaniem fizjoterapii w tym momencie jest wspomóc prawidłowe gojenie rany oraz zapobiegać następstwom unieruchomienia oraz samego uszkodzenia. Najczęściej wizyta trwa 45 minut.

 

 1. Pozabiegowa

Przywrócenie sprawności po zabiegach chirurgicznych, będących często następstwem urazów.

Rehabilitacja po zabiegach chirurgicznych jest konieczna ze względu na unieruchomienia (coraz krótsze) i ich następstwa. Często dochodzi do naruszenia pewnych struktur, mięśni podczas samego zabiegu. Zabieg pozostawia także, wielką blizne która z czasem nie rehabilitowana przysparza pacjentom wiele problemów. Zdarza się dość często, że pacjent nie jest świadom tego, że jego problemy są spowodowane złą lub całkowitym brakiem rehabilitacji.

 1. Neurologiczna

Przeciwdziałanie oraz cofanie postępu chorób neurologicznych (udary, dyskopatie, przepukliny, stenozy, kanału kręgowego, niedowłady wiotkie, spastyczne)

 1. Geriatryczna

Choroby wieku starczego, kinezyterapia opierająca się na najprostszych ćwiczeniach mających na celu utrzymanie sprawności osoby starszej

Ten rodzaj rehabilitacji prowadzony jest najczęściej mobilnie, tzn w domu pacjenta. Czas wizyty ok 60 minut.

 1. Gimnastyka korekcyjna

Dobór odpowiednich ćwiczeń w celu korekcji wad postawy oraz patologii układu ruchu:

oraz bardzo często spotykane wady stóp i ich następstwa

Drobne wady wieku dziecięcego bardzo często są ignorowane przez rodziców, bo najczęściej nie dają żadnych objawów bólowych. Niestety niekorygowane wady prowadzą do poważnych zaburzeń, które objawiają się dopiero w wieju dorosłym. Wtedy jest już za późno na działanie na przyczyne i leczy się tylko skutki wady.

MASAŻ

Fachowo nazywany sprężystym odkształcaniem tkanek miękkich przez ludzkość znany i stosowany przez tysiące lat. Stosowany w celach relaksacyjnych, ale jeszcze bardziej skutecznie w fizjoterapii pod postacią masaży leczniczych. Ojcem wszystkich wszystkich jest masaż klasyczny, natomiast wszystkie następne wykorzystywanych w fizjoterapiiopierają się na odpowiednio dobranych i stosowanych do porządanego celu technikach. Stąd też mamy masaż:

masaż

 1. Klasyczny

Masaż wybranej części ciała polegający na rozmasowaniu go standardowymi technikami (głaskanie, rozcieranie, wibracja, ugniatanie, oklepywanie) i metodyką. Przy wykonywaniu masażu klasycznego nie obieramy konkretnego celu, poza porządnym wykonaniem samego masażu.

 1. Leczniczy

Polega na dobraniu odpowiednich technik w celu złagodzenia lub usunięcia skutków choroby. Przy jego wykonywaniu rzadziej stosuje się techniki wzmagające napięcie tkanek miękkich, czyli oklepywań kosztem technik rozluźniających. Masaż opiera się głównie na głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu. Można go stosować w większości schorzeń leczonych fizjoterapią.

 1. Sportowy

Również opiera się na większości technik stosowanych w masażu klasycznym, ale przeciwnie do masażu leczniczego stosuje się tutaj dużo oklepywania, a mniej głaskania. Masaż stosowany głównie wśród sportowców, jest mocno bodźcowy, niekiedy traktowany jako trening. Wyróżniamy kilka celów masażu sportowego stąd też różne metodyki i techniki stosowane w trakcie zabiegu. Najczęściej wykonuje się masaż potreningowy, rozluźniający, mający na celu rozluźnienie mięśni i przyspieszenie ich regeneracji. Spotyka się również masaże treningowe wzmacniające siłę mięśniową, propriocepcję układu ruchu, a także masaż przygotowujące do startu, czyli rozluźniające, poprawiające trofikę i odżywienie tkanek.

masaż gorącymi kamieniami

 1. Relaksacyjny

Podczas wykonywania tego masażu celem jest maksymalne odprężenie psycho-fizyczne pacjenta. Najczęściej w celu jego osiągnięcia stosuje się techniki rozluźniające czyli głaskanie, rozcieranie i ugniatanie. Masaż odbywa się płynnie z mniejszym wyszczególnieniem anatomii człowieka kosztem ogólnym większych powłok ciała. W fizjoterapii stosuje się najczęściej podstawowy masaż relaksacyjny - oparty na klasycznym. fizjozdrowie - masaż kamieniami

 1. Gorącymi kamieniami

Najpierw klasycznie rozmasowuje się ciało, następnie kontynuuje się gorącymi kamieniami wulkanicznymi. Kamienie są specjalnie polerowane, podczas masażu płynnie przesuwają się po ciele, długo oddając swoje ciepło. Masaż ten zalecany jest dla osób będących pod stałą opieką fizjoterapeuty, ponieważ znakomicie spełnia swoją rolę na osobie nie mających problemów z nadmiernym napięciem mięśniowym. Jeśli pacjent zmaga się z takim problemem wcześniej zalecane jest zastosowanie kilka masaży leczniczych/relaksacyjnych.

FIZYKOTERAPIA

 1. Biostymulacja laserowa

biostymulacja laserowa

Skuteczność tej metody wynika z jej działania na poziomie komórkowym. Udowodniono duży wpływ promieniowania laserowego na syntezę kolagenu, białek a także kwasu rybonukleinowego - odbudowa tkanek. Ostatecznie przypisuje się mu działanie przeciwbólowe, poprawiające trofikę, odżywiające, przeciwzapalne oraz przyspieszające regenerację naświetlanych struktur.

Wskazania

Przeciwwskazania:

 1. Magnetoterapia

magnetoterapia

Podobnie jak laseroterapia, kuracja z użyciem pola magnetycznego ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji. Ważną jego właściwością jest to, iż przenika przez cały organizm oddziałują na wszystkie tkanki, na które zostało nakierowane działanie pola magnetycznego. Dlatego bardzo dobre ma zastosowania w przypadku występowania opatrunków gipsowych. Analogicznie jak spora część zabiegów fizykoterapeutycznych ma działanie przeciwbólowe, przekrwienie oraz poprawiające trofikę tkanek. Uwaga magnetoterapia powoduje uszkodzenie urządzeń elektronicznych dlatego przeciwwskazana jest dla pacjentów z rozrusznikiem serca

Wskazania:

Przeciwwskazania:

 1. Elektroterapia

elektroterapia

W gabinecie fizjozdrowie wykorzystuje się zdecydowaną większość prądów stosowanych w lecznictwie. Jednak w przypadku standardowej rehabilitacji wykorzystuje się kilka głównych metod:

Wspólnie daje to bardzo szeroki wachlarz zastosowania od zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, na zanikach mięśniowych kończąc.

Przeciwwskazania:

TERAPIA FALĄ UDERZENIOWĄ ⇒