FIZYKOTERAPIA WROCŁAW

Fizykoterapia

Biostymulacja laserowa Wrocław

Skuteczność biostymulacji laserowej wynika z jej działania na poziomie komórkowym. Udowodniono duży wpływ promieniowania laserowego na syntezę kolagenu, białek a także kwasu rybonukleinowego – odbudowa tkanek. Ostatecznie przypisuje się mu działanie przeciwbólowe, poprawiające trofikę, odżywiające, przeciwzapalne oraz przyspieszające regenerację naświetlanych struktur.

Wskazania:

Przeciwwskazania:

Magnetoterapia Wrocław

Podobnie jak laseroterapia, kuracja z użyciem pola magnetycznego ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji. Ważną jego właściwością jest to, iż przenika przez cały organizm oddziałują na wszystkie tkanki, na które zostało nakierowane działanie pola magnetycznego. Dlatego bardzo dobre ma zastosowania w przypadku występowania opatrunków gipsowych. Analogicznie jak spora część zabiegów fizykoterapeutycznych ma działanie przeciwbólowe, przekrwienie oraz poprawiające trofikę tkanek. Uwaga magnetoterapia powoduje uszkodzenie urządzeń elektronicznych dlatego przeciwwskazana jest dla pacjentów z rozrusznikiem serca.

Wskazania:

Przeciwwskazania:

Elektroterapia Wrocław

W gabinecie fizjozdrowie wykorzystuje się zdecydowaną większość prądów stosowanych w lecznictwie. Jednak w przypadku standardowej rehabilitacji wykorzystuje się kilka głównych metod elektroterapii:

Wspólnie daje to bardzo szeroki wachlarz zastosowania od zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, na zanikach mięśniowych kończąc.

Przeciwwskazania:

Zapoznaj się z naszymi innymi zabiegami, takimi jak: fala uderzeniowa lub masaż biurowy.

ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE